37 ОМБ
37-й ОмпБ ЗСУ —батальйонЗСУ, початково створений як 37-йБТрОна територіїЗапорізької області.
У квітні 2014 року вЗапорізькій областібув сформований23-й БТрО «Хортиця». З огляду на те, що область розташована на напрямку ймовірного удару з боку незаконно створених збройних формуваньДНРіЛНР, на початку вересня 2014 року розпочалося створення додаткового, 37-го батальйону територіальної оборони.
Ініціаторами створення батальйону стали ГО «Самооборона Запоріжжя» та «Всеукраїнська громадська організація „Ніхто крім нас“», яка об'єднує ветеранів-афганців. Бійці 37-го БТрО використали девіз та символіку цієї ветеранської організації при створенні батальйону.
4 вересня 2014 року була підписана директива Генерального штабу, яка офіційно затвердила 37-й БТрО у складіСухопутних військ ЗСУ, що дозволило військкоматам Запоріжжя розпочати комплектування нового підрозділу в добровільному порядку (за контрактом) та за призовом під час мобілізації. Формування батальйону проходило на основі Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу», «Положення про проходження громадянами військової служби у Збройних Силах України», наказу Міністра оборони України «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України».
Командиром батальйону був затверджений майор запасу Олександр Лобас, який брав активну участь у забезпеченні громадського спокою на Запоріжжі весною-літом 2014 року; 17 жовтня за успішне проведення бойового злагодження 37-го БТрО йому присвоїли звання підполковника. Особовий склад батальйону з допомогою Запорізької ОДАобладнав для себе військове містечко на території Українського центру льотної підготовки (УЦЛП) розташованому в селіШироке. 7 жовтня заступник військового комісара Запорізької області по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов повідомив громадськість, що 37-й БТрО наповнений на 50 відсотків добровольцями, які «відзначаються високим бойовим духом, готовністю до виконання завдань по забезпеченню незалежності та територіальної цілісності української держави». Наприкінці жовтня батальйон був повністю укомплектований, особовий склад пройшов належний вишкіл.
Штатна чисельність батальйонів територіальної оборони мирного часу була визначена в 426 військовослужбовців. Структурно, батальйони ТрО складалися з управління батальйону, трьох рот — однієї стрілецької (штурмової) та двох охоронних, а також спеціальних взводів та відділень — механізованих, саперних, розвідувальних, снайперських тощо, які формувалися при потребі. На 22 вересня в батальйон було зараховано 250 добровольців із яких 115 новобранців ще не служили у ЗСУ. В урочистій обстановці вони склали Присягу на вірність народу України. 37-й БТрО складається із добровольців та мобілізованих запоріжчан, а також з представників інших регіонів країни; всі бійці зробили свідомий вибір служити саме у цьому підрозділі. В жовтні, з метою доукомплектування до 37-го БТрО передали одну роту 40-го БТрО.
В батальйоні представлені різні верстви суспільства: від професійних військових, таких як комбат Олександр Лобас чи керівник інженерної служби батальйону Володимир Константинів, до корінних гірників, таких як гірничий майстер Олександр Сарака з ТОВ «Гірничодобувна компанія „Мінерал“» з міста Пологи, Запорізька область.
«АВТО на АТО» надало наступну допомогу 37 ОМБ
- відправлено майже 100 кг. запчастин